chalupa U Potoka ve Vikanticích
Léto :

12600Kč/týden


Zima :

12600Kč/týden


Mimo sezónu :

8000Kč/týden

6 lůžek

Lokalita :okolí


Kraj :        Olomoucký
Okres :    Šumperk
Výška :     600 m nad mořem
Loc :         50°8'4.086"N, 16°59'5.752"E

Chalupa se nachází na slunném pozemku 2000m² v údolí bystřiny Staříc na kraji klidné vesničky Vikantice u silnice 3.třídy. Vikantice leží na trojmezí Hrubého Jeseníku, Rychlebských hor a pohoří Kralického Sněžníku. Spadá pod okres Šumperk v Olomouckém kraji. V 3 kilometry vzdálené obci Branná se nachází lyžařský vlek, lanový vlek se svahem a školou pro začátečníky i dvousedačková lanovka vč. sjezdovky pro snowboardysty(viz. odkazy), bowling, wellness centrum, obchod, několik hospod i restaurací a hrad Kolštejn. V okolí rostou houby, borůvky i maliny. V zimě je okolí rájem běžkařů. Nejbližší rolbované stopy vedou z Branné. Známá lyžařská střediska Petříkov a Ramzová leží ve vzdálenosti 9 km, Přemyslov ve vzdálenosti 12 km, Kouty ve vzdálenosti 19km. Ve městě Hanušovice ležícím ve vzdálenosti 7,6 km je pivovar Holba s možností exkurzí a supermarket Penny. Nejbližší krytý 25 m bazén je v České Vsi za Jeseníkem, Termál Velké Losiny a v Šumperku. V roce 2013 využil chalupu jako své útočiště filmový štáb během natáčení filmu Díra u Hanušovic.

Popis ubytovacího zařízení :
 • Volné termíny:
Lůžka : 2 obytné pokoje o celkové kapacitě 6 lůžek + přistýlky

Kuchyně : dvouplotýnkový sklokeramický el. vařič, sporák s troubou na pevná paliva, lednice s mrazákem, varná konvice, remoska, topinkovač, zánovní myčka, základní potraviny

Sociální zařízení a koupelna : WC splachovací v koupelně, koupelna se sprchovým koutem, vodu doporučujeme před pitím převařit

Topení : akumulační kamna elektrická, přímotopy, otopn žebřík v koupelně, kamna na pevná paliva

Vybavení : Pračka, šipky, stolní hry a šachy, dětská postýlka, na vyžádání jídelní stolička

Okolí : volné prostranství, ohniště s posezením, zahradní nábytek, možno předem domluvit zapůjčení sáněk, bobů, kola, menšího nafukovacího bazénu

Parkování : u objektu

Domácí zvíře : Jedině po jasné domluvě.
Ceník : • Hlavní sezóna   Léto 12 600 Kč / objekt / týden,
                                        2 400 Kč / objekt / noc

 • Hlavní sezóna Zima 12 600 Kč / objekt / týden,
                                        2 400 Kč / objekt / noc

 • Mimo sezónu Ostatní 8 000 Kč / objekt / týden,
                                        1 900 Kč / objekt / noc

 • Víkend (pá - ne)          4 200 Kč / objekt

Doplňkový ceník a doplňující informace :

 • Vratná kauce 2000 Kč. El. energie(8Kč/kWh) do částky 200 Kč/noc v ceně pobytu. V objektu platí zákaz kouření.

 • Kapacita chalupy je 6 osob
  (S přistýlkou 7 osob.)

 • V ceně ubytování jsou lůžkoviny včetně povlečení.

Volné termíny:


Rezervační formulář


Slouží pro dotaz i rezervaci.Kontakt na provozovatele :

kontakt
Provozovatel :       Ing. David Loviška
Ulice :                      Hostěnická 594
Město :                    Pozořice
PSČ :                        664 07
E-mail :                    loviska@seznam.cz
Mobil :                      777 987 121

Všeobecné obchodní podmínky :


Všeobecné obchodní podmínky upravují vztahy mezi provozovatelem rekreačního objektu Ing. Davidem Loviškou (dále jen provozovatel) a účastníky rekreačních pobytů (dále jen zákazník). Uvedené fyzické nebo právnické osoby vstupují do obchodního vztahu formou zprostředkování pobytů a služeb s touto činností spojených v souladu s příslušnými ustanoveními obecně závazných právních předpisů ČR, jako jsou Obchodní zákoník, Občanský zákoník a další. Vzájemné vztahy jsou dále upraveny v níže uvedených Všeobecných obchodních podmínkách provozovatele a tyto jsou pro všechny zúčastněné strany závazné.

Článek I Úvodní ustanovení – vznik smluvního vztahu

 • Smluvní vztah mezi provozovatelem a zákazníkem vzniká na základě potvrzené objednávky pobytu provozovatelem a úhrady rezervačního poplatku zákazníkem.
 • Zákazníkem se rozumí osoba starší 18-ti let. Osoby mladší 18-ti let mohou využívat těchto služeb pouze prostřednictvím osob starších 18-ti let.
 • Za závazky dalších osob zúčastněných na rekreačním pobytu odpovídá zákazník, který pobyt objednal formou závazné objednávky pobytu a uzavřel s provozovatelem smluvní vztah.
 • Provozovatel se zavazuje, že získaná osobní data od zákazníků použije pouze pro interní účely sloužící ke zprostředkování pobytů.

Článek II Objednávky pobytů

  Zákazník – Závazná objednávka pobytu

 • Závazná objednávka pobytu má písemnou formu (formulář k dispozici v elektronické podobě na www stránkách provozovatele). V objednávce zákazník do poznámky uvede termín, počet osob s udáním věku dětí a informaci, zda s sebou na pobyt požaduje vzít domácí zvíře. Dále uvede kontaktní údaje a objednávku odešle. Další možností je napsat mail s výše uvedenými údaji na adresu provozovatele : loviska@seznam.cz
  Objednávku je možno provést i písemně. Vyhotovenou písemnou objednávku pak lze zaslat na adresu provozovatele: David Loviška, Hostěnická 594, Pozořice, 664 07
 • V případě, že je požadovaný termín v daném objektu volný, zašle provozovatel zákazníkovi potvrzení objednávky pobytu, ve kterém sdělí přesné platební podmínky a pobyt rezervuje po dobu uvedenou v potvrzení objednávky (obvykle 4 až 6 pracovních dnů). Zákazník v průběhu této doby uhradí rezervační poplatek(zálohu) na účet provozovatele. Tato částka je již část úhrady z celkové ceny za pobyt.
 • Po obdržení rezervačního poplatku provozovatel termín závazně rezervuje a zašle na adresu(mailovou/kontaktní) zákazníka potvrzení o přijetí zálohy včetně údajů, kterými se zákazník prokazuje při nástupu na pobyt.
 • V případě fakturace částky ve výši ceny za pobyt celkem se nepožaduje rezervační poplatek. Objekt je závazně rezervován a informace předány po úhradě částky dle faktury ve výši ceny za pobyt celkem na účet provozovatele. Požadavek na úhradu pobytu s fakturou je zákazník povinen uvést již v závazné objednávce pobytu do poznámek a v takovém případě je taktéž nutné uvést do objednávky kompletní fakturační údaje zákazníka, na které má být faktura vystavena. Způsob platby na fakturu je převodem na účet provozovatele. Číslo účtu je provozovatel povinen uvést v kontaktních údajích.

  Provozovatel – Závazná objednávka pobytu

 • Provozovatel potvrzením objednávky zákazníka potvrzuje pravdivost veškerých údajů uvedených na této internetové prezentaci. V případě jakékoliv aktualizace údajů webové prezentace(změna vybavení objektu, změna dostupnosti objektu atd.) je povinen o tom zákazníka informovat. A to před nástupem na pobyt formou e-mailu.

Článek III Délka pobytů

 • Pobyty jsou v hlavní sezóně zpravidla týdenní (obvykle sobota – sobota). Sezónní termíny jsou uvedeny na stránkách Chalupy U Potoka v kalendáři pod kartou termíny. Jsou možné víkendové pobyty (obvykle pátek – neděle). Platba je v tomto případě za 3 dny(pro tyto pobyty platí cena "Víkend").

 • Délka pobytu může být stanovena i dohodou. Minimální platba je za 2 noci.
 • V případě požadavku pobytu pouze na jednu noc může být účtováno k ceně 500Kč(náklady provozovatele na zajištění předání objektu zákazníkovi a zpětného vrácení objektu provozovateli).
 • Převzetí objektu je v den nástupu pobytu obvykle mezi 15 a 17 hodinou. Předání objektu a ukončení pobytu je v poslední den pronájmu do 10 hodin, pokud není mezi zákazníkem a ubytovatelem dohodnuto jinak.

Článek IV Ceny a úhrady

 • Ceny pronájmu jsou sjednány dohodou podle Zákona o cenách č. 526/1992 Sb. Ceny jsou v internetové nabídce uvedeny včetně DPH. Ceny jsou stanoveny za objekt a noc bez ohledu na počet osob. Současně je však určen maximální počet ubytovaných osob v daném objektu.
 • Veškeré ceny jsou uvedeny s výhradou změn. V internetové prezentaci jsou uvedeny aktuální ceny v základním ceníku, doplňkovém ceníku a doplňujících informacích uvedených pod kartou "Termíny".
 • Závazná je cena uvedená v Potvrzení objednávky pobytu.
 • Ceny v období Vánoc, Velikonoc a Silvestrovského týdne mohou být vyšší o 100 %.
 • U objektu se platí pouze skutečně spotřebovaná elektrická energie a to pouze v případě, že během pobytu dojde ke spotřebě elektřiny za víc, jak 1400Kč .
 • U pobytů rezervovaných na poslední chvíli před samotným termínem mohou být platby domluveny individuálně. Provozovatel však bude i nadále požadovat uhrazení zálohy za pobyt předem, respektive nějaký důkaz o zaplacení zálohy.
 • Doplatek ceny za ubytování se platí ubytovateli při nástupu k pobytu. V případě nedodržení této platby (výše částky, termín splatnosti apod.) se jedná o nedodržení smlouvy ze strany zákazníka.
 • Provozovatel dále požaduje složení v ceníku uvedené vrané kauce 2000Kč při nástupu zákazníka k pobytu.
 • Tato kauce se vrací zákazníkovi při odjezdu, pakliže nedošlo k poškození majetku a překročení uhrazené spotřeby el. energie.
 • Zákazníci využívající služeb společnosti IČ:75645858 musí tyto služby zaplatit pouze formou bankovního převodu s variabilním symbolem na firemní účet uvedený na daňovém dokladu. Jiná forma úhrady služeb není možná.

Článek V Vybavení a služby

 • Zákazník může v rekreačním objektu využívat vybavení objektu provozovatele, které je deklarováno v internetové prezentaci objektu.
 • Za úplnost, správnost a aktuálnost popisu v internetové prezentaci objektu odpovídá provozovatel.
 • V ceně objektu je i ložní prádlo.
 • U objektu je určen maximální počet ubytovaných osob.
 • Úklid rekreačního objektu zajišťuje provozovatel. Zákazník je však povinen objekt odevzdat ve stejném stavu v jakém ho převzal. Pokud tak neučiní, provozovatel má právo na přiměřenou srážku z kauce.

Článek VI Zrušení pobytu ze strany zákazníka

 • Ke zrušení pobytu ze strany zákazníka může dojít ze závažných důvodů a to výhradně písemnou formou/mailem a odstoupení od smlouvy nastává okamžikem doručení této informace provozovateli.
 • Při odstoupení od smlouvy v době do 60 dnů od objednaného termínu je provozovatel oprávněn strhnout z uhrazené zálohy storno poplatky ve výši:
  do 60 dnů před nástupem ................................ 100Kč
  59 – 30 dnů před nástupem ............................... 200Kč
  29 – 15 dnů před nástupem ............................... 500Kč
  14 – 8 dnů před nástupem ............................... 700Kč
  7 – 0 dnů před nástupem ............................... 1000Kč
 • V případě, že zákazník za sebe zajistí náhradu se storno poplatky neplatí.

Článek VII Zrušení pobytu ze strany provozovatele

 • Ke zrušení pobytu ze strany provozovatele může dojít v závažných případech, kdy není možno zajistit pobyt v důsledku událostí, jakými jsou kupříkladu živelné pohromy, katastrofy a jiné nenadálé události, které nebylo možné při uzavírání smlouvy předpokládat a tato příčina trvá po celou dobu délky původně sjednaného pobytu. V takovém případě bude zákazníkovi neprodleně vrácen zpět rezervační poplatek a to na číslo účtu, které za tímto účelem zákazník poskytne.
 • Zákazník nemá právo požadovat další náhrady.

Článek VIII Pojištění pobytů

 • Provozovatel nenese odpovědnost za škody na zdraví a za odcizení věcí osobní potřeby. O vhodnosti pobytu malých dětí v rekreačním objektu rozhoduje zákazník.
 • Pojištění osob a rekreačního objektu včetně inventáře není součástí ceny za ubytování. Z těchto důvodů provozovatel doporučuje zákazníkovi sjednat vhodné pojištění u některého pojišťovacího ústavu v potřebném rozsahu.
 • Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zákazníkem na výbavě objektu a cestovní pojištění je provozovatel schopen na žádost zajistit.

Článek IX Reklamace

 • Zákazník má právo na reklamaci pokud objednané služby nebyly poskytnuty v plném rozsahu nebo kvalitě. Reklamaci závad může zákazník uplatnit u provozovatele. Reklamace musí být uplatněna písemně – formou protokolu. Reklamovat ve většině případů nelze stav a rozsah vybavenosti z fotogalerie objektu nebo jeho okolí, tyto mají pouze informativní charakter (stejně tak nelze garantovat stejné klimatické podmínky při pobytu jako byly podmínky při focení objektu a okolí).
 • Provozovatel odpovídá za technický a hygienický stav objektu v souladu s existujícími normami.
 • Provozovatel má možnost se zákazníkem sjednat dodržování ubytovacího řádu daného objektu, který může být součástí smlouvy o ubytování uzavřené mezi provozovatelem a zákazníkem před nástupem na pobyt a zákazník je v takovém případě povinen dodržovat tyto vzájemně dohodnuté podmínky.
 • Zákazník je povinen zjištěné nedostatky a závady oznámit provozovateli neprodleně, aby mohla být učiněna jejich náprava. Pokud se provozovateli uvedené nedostatky a závady opravňujícího zákazníka k reklamaci nepodaří neprodleně odstranit, je možné uplatňovat na provozovateli přímo na místě slevy.
 • Provozovatel nezodpovídá za provoz koupališť, lyžařských vleků, restaurací a dalších služeb uváděných v záložce "Odkazy". Tyto informace jsou obvykle čerpány z veřejných informačních zdrojů a jsou bez záruky.
 • Údaje o vzdálenostech k jednotlivým službám a rekreačním aktivitám jsou orientační(změřené pomocí serveru www.mapy.cz).

Článek X Závěrečná ustanovení

 • Tyto obchodní podmínky nabývají platnosti dnem 1.1.2024 a jsou závazné jak pro provozovatele, tak pro zákazníka.
 • Zákazník potvrzuje, že byl se zněním Všeobecných obchodních podmínek seznámen, rozumí jim a souhlasí s nimi, což stvrzuje mimo jiné zasláním platby na účet provozovatele.


Věřím, že budete s chalupou spokojeni a přeji Vám příjemný, ničím nerušený pobyt.

Ing. David Loviška
reklama
© 2021 Design | Autor : CK Foxka a kolektiv | Optimlizováno pro 1024 x 768 px a více, CSS 2.0